C4520X7R3D471K
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1808 470pF 2500volts X7R 10%
product image
C4520X7R3D471K Picture
SeekIC No. : 00808876 Detail
C4520X7R3D471K: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1808 470pF 2500volts X7R 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C4520X7R3D471K
Quick Details
Capacitance : 470 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 2 KVolts Temperature Coefficient / Code : X7R
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532
Capacitance : 470 pF
Voltage Rating : 2 KVolts
Product : High Voltage MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog InformationC4520X7R3D471K
VendorTDK Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance470pF
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Tolerance±10%
Package / Case1808 (4520 metric)
Temperature CoefficientX7R
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C