C4532C0G3F271K
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1812 270pF 3KV C0G 10%
product image
C4532C0G3F271K Picture
SeekIC No. : 00803395 Detail
C4532C0G3F271K: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1812 270pF 3KV C0G 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C4532C0G3F271K
Quick Details
Capacitance : 270 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 3.15 KVolts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 1812 Case Code - mm : 4532
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Product : General Type MLCCs
Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532
Capacitance : 270 pF
Voltage Rating : 3.15 KVolts
Parameters:
Technical/Catalog InformationC4532C0G3F271K
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance270pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±10%
Package / Case1812 (4532 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingDigi-Reel?
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C