C4532X7R1H105K
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1812 1.0uF 50volts X7R 10%
product image
C4532X7R1H105K Picture
SeekIC No. : 00944902 Detail
C4532X7R1H105K: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1812 1.0uF 50volts X7R 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C4532X7R1H105K
Mfg:
TDK
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 1 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 1812 Case Code - mm : 4532
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Packaging : Reel
Description
Product :
Voltage Rating : 50 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532
Capacitance : 1 uF
Parameters:
Technical/Catalog InformationC4532X7R1H105K
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance1.0F
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
Package / Case1812 (4532 metric)
Temperature CoefficientX7R
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C