C4532X7R1H105M
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1812 1.0uF 50volts X7R 20%
product image
C4532X7R1H105M Picture
SeekIC No. : 00807891 Detail
C4532X7R1H105M: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1812 1.0uF 50volts X7R 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C4532X7R1H105M
Quick Details
Capacitance : 1 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 1812 Case Code - mm : 4532
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : Low ESR MLCCs
Packaging : Reel
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Temperature Coefficient / Code : X7R
Product : Low ESR MLCCs
Tolerance : 20 %
Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532
Capacitance : 1 uF
Parameters:
Technical/Catalog InformationC4532X7R1H105M
VendorTDK Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance1.0F
Voltage - Rated 50V
Tolerance±20%
Package / Case1812 (4532 metric)
Temperature CoefficientX7R
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C