C4532X7R1H335K
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3.3UF 50V 10%
product image
C4532X7R1H335K Picture
SeekIC No. : 00939486 Detail
C4532X7R1H335K: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3.3UF 50V 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C4532X7R1H335K
Mfg:
TDK
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 3.3 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 1812 Case Code - mm : 4532
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : Low ESR MLCCs
Packaging : Reel
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Product : Low ESR MLCCs
Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532
Capacitance : 3.3 uF
Parameters:
Technical/Catalog InformationC4532X7R1H335K
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance3.3F
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
Package / Case1812 (4532 metric)
Temperature CoefficientX7R
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C