CC10-2405SF-E
DC/DC Converters 24Vin 5Vout 2A 10W DIP TH DC-DC
product image
CC10-2405SF-E Picture
SeekIC No. : 002716425 Detail
CC10-2405SF-E: DC/DC Converters 24Vin 5Vout 2A 10W DIP TH DC-DC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CC10-2405SF-E
Mfg:
TDK-Lambda
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 10 W
Input Voltage Range : 18 V to 36 V Input Voltage (nominal) : 24 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 2 A Mounting Style : PCB
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Package / Case Size :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 2 A
Input Voltage (nominal) : 24 V
Mounting Style : PCB
Output Power : 10 W
Input Voltage Range : 18 V to 36 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationCC10-2405SF-E
VendorTDK-LAMBDA AMERICAS INC
CategoryPower Supplies
Voltage - Input18 ~ 36VDC
Output5V
Power (Watts)10W
Number of Outputs1
1st Output5 VDC @ 2A