CC1020-CC1070DK868
RF Development Tools CC1020/70 868/915MHz DEVELOPMENT KIT
product image
CC1020-CC1070DK868 Picture
SeekIC No. : 00121988 Detail
CC1020-CC1070DK868: RF Development Tools CC1020/70 868/915MHz DEVELOPMENT KIT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CC1020-CC1070DK868
Mfg:
Texas Instruments
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Product : Development Kits Type : RF Transceivers
Tool Is For Evaluation Of : CC1020, CC1070 Frequency : 868 MHz
Operating Supply Voltage : 4 V to 10 V
Description
Product : Development Kits
Frequency : 868 MHz
Type : RF Transceivers
Tool Is For Evaluation Of : CC1020, CC1070
Parameters:
Technical/Catalog InformationCC1020-CC1070DK868
VendorTexas Instruments
CategoryRF and RFID
TypeTransmitter, Receiver
Supplied Contents2 Boards, 3 Modules, Adapters, Antennas, Cables, Documentation, Sample Product
For Use With/Related ProductsCC1020/1070 868MHZ
Frequency868MHz, 915MHz