CCLD-033-50-100.000
Standard Clock Oscillators 100MHz
product image
CCLD-033-50-100.000 Picture
SeekIC No. : 001142650 Detail
CCLD-033-50-100.000: Standard Clock Oscillators 100MHz
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CCLD-033-50-100.000
Mfg:
Crystek Corporation
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : XO Package / Case : 7 mm x 5 mm
Frequency : 100 MHz Frequency Stability : 50 PPM
Supply Voltage : 3.3 Volts Termination Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : 0 C Maximum Operating Temperature : + 70 C
Output Format : LVDS Dimensions : 5.15 mm W x 7.2 mm L
Packaging : Reel Series : CCLD
Description
Load Capacitance :
Package / Case : 7 mm x 5 mm
Frequency Stability : 50 PPM
Supply Voltage : 3.3 Volts
Termination Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : 0 C
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Packaging : Reel
Output Format : LVDS
Frequency : 100 MHz
Product : XO
Dimensions : 5.15 mm W x 7.2 mm L
Series : CCLD
Parameters:
Technical/Catalog InformationCCLD-033-50-100.000
VendorCrystek Corporation (VA)
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency100MHz
Package / CaseSMD 7mm x 5mm
PackagingDigi-Reel?
Supply Voltage3.3V
TypeStandard
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Frequency Stability±50ppm
Supply Current35mA