CD143A-SR2.8
TVS Diode Arrays SOT 143 2.8V 300W Low Capacitance
product image
CD143A-SR2.8 Picture
SeekIC No. : 00225380 Detail
CD143A-SR2.8: TVS Diode Arrays SOT 143 2.8V 300W Low Capacitance
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CD143A-SR2.8
Clamping Voltage : 5 V Operating Voltage : 2.8 V
Package / Case : SOT-143 Capacitance : 4.5 pF
Breakdown Voltage : 3 V Minimum Operating Temperature : - 55 C
Maximum Operating Temperature : + 155 C Series : CD143A-SR2.8-3.3
Channels : 2 Channels
Operating Voltage : 2.8 V
Breakdown Voltage : 3 V
Package / Case : SOT-143
Maximum Operating Temperature : + 155 C
Clamping Voltage : 5 V
Capacitance : 4.5 pF
Series : CD143A-SR2.8-3.3
Parameters:
Technical/Catalog InformationCD143A-SR2.8
VendorBourns Inc. (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseSOT-143-4, TO-253-4
PackagingDigi-Reel?
Polarization2 Channel Array - Unidirectional
Power (Watts)300W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)2.8V
Voltage - Breakdown3V