CD15CD150J03
CAP 15PF 500V MICA RADIAL
product image
CD15CD150J03 Picture
SeekIC No. : 004311048 Detail
CD15CD150J03: CAP 15PF 500V MICA RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CD15CD150J03
Mfg:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationCD15CD150J03
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance15pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±5%
FeaturesMica
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing0.232" (5.90mm)