CD15ED510JO3F
Mica Capacitors 51pF 500V +/-5%
product image
CD15ED510JO3F Picture
SeekIC No. : 001058696 Detail
CD15ED510JO3F: Mica Capacitors 51pF 500V +/-5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CD15ED510JO3F
Quick Details
Capacitance : 51 pF Tolerance : 5 %
Tolerance : 5 %
Capacitance : 51 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationCD15ED510JO3F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance51pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±5%
FeaturesMica
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing0.232" (5.90mm)