CD30FD912GO3F
Mica Capacitors 9100pF 500V +/-2%
product image
CD30FD912GO3F Picture
SeekIC No. : 001059446 Detail
CD30FD912GO3F: Mica Capacitors 9100pF 500V +/-2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CD30FD912GO3F
Quick Details
Capacitance : 9100 pF Tolerance : 2 %
Voltage Rating : 500 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Tolerance : 2 %
Capacitance : 9100 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationCD30FD912GO3F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance9100pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±2%
FeaturesMica
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing0.437" (11.10mm)