CH1206-100UFP
High Frequency/RF Resistors 330mWatt 100ohms 1% Hyper Frequency
product image
CH1206-100UFP Picture
SeekIC No. : 001550767 Detail
CH1206-100UFP: High Frequency/RF Resistors 330mWatt 100ohms 1% Hyper Frequency
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CH1206-100UFP
Mfg:
Vishay/Sfernice
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Resistance : 100 Ohms Tolerance : 1 %
Power Rating : 330 mWatts Package / Case : 1206 (3216 metric)
Temperature Coefficient : 100 PPM / C Frequency : 50 GHz
Voltage Rating : 75 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT Dimensions : 1.6 mm W x 3.06 mm L x 0.5 mm H
Packaging : Waffle
Description
Series :
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Frequency : 50 GHz
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Waffle
Resistance : 100 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 1 %
Package / Case : 1206 (3216 metric)
Power Rating : 330 mWatts
Voltage Rating : 75 Volts
Dimensions : 1.6 mm W x 3.06 mm L x 0.5 mm H