CM7560-106
Common Mode Inductors (Chokes) 10000uH 25% .8ohm
product image
CM7560-106 Picture
SeekIC No. : 001172449 Detail
CM7560-106: Common Mode Inductors (Chokes) 10000uH 25% .8ohm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CM7560-106
Mfg:
API Delevan
Quick Details
Inductance : 10 mH Tolerance : 25 %
Maximum DC Current : 0.7 Amp Maximum DC Resistance : 0.8 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : Through Hole
Series : CM7560
Description
Impedance :
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Package / Case :
Tolerance : 25 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : Through Hole
Inductance : 10 mH
Maximum DC Current : 0.7 Amp
Maximum DC Resistance : 0.8 Ohms
Series : CM7560
Parameters:
Technical/Catalog InformationCM7560-106
VendorAPI Delevan Inc
CategoryFilters
Inductance10mH
Impedance-
DC Resistance (DCR)800.0 mOhm Max
Current 700mA
Filter TypeCommon Mode - 2 Line Array
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case1.070" L x 0.860" W x 0.830" H (27.20mm x 21.80mm x 21.10mm)