CM7560-125
Common Mode Inductors (Chokes) 1200uH 25% .095ohm
product image
CM7560-125 Picture
SeekIC No. : 001172396 Detail
CM7560-125: Common Mode Inductors (Chokes) 1200uH 25% .095ohm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CM7560-125
Mfg:
API Delevan
Quick Details
Inductance : 1.2 mH Tolerance : 25 %
Maximum DC Current : 2.2 Amps Maximum DC Resistance : 0.095 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : Through Hole
Series : CM7560
Description
Impedance :
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Package / Case :
Tolerance : 25 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : Through Hole
Maximum DC Current : 2.2 Amps
Maximum DC Resistance : 0.095 Ohms
Inductance : 1.2 mH
Series : CM7560
Parameters:
Technical/Catalog InformationCM7560-125
VendorAPI Delevan Inc
CategoryFilters
Inductance1.2mH
Impedance-
DC Resistance (DCR)95.00 mOhm Max
Current 2.2A
Filter TypeCommon Mode - 2 Line Array
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case1.070" L x 0.860" W x 0.830" H (27.20mm x 21.80mm x 21.10mm)