CR43NP-150MC
Power Inductors SMD Power Inductor Unshielded
product image
CR43NP-150MC Picture
SeekIC No. : 001202001 Detail
CR43NP-150MC: Power Inductors SMD Power Inductor Unshielded
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CR43NP-150MC
Mfg:
Sumida
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Inductance :
Tolerance :
Maximum DC Current :
Maximum DC Resistance :
Operating Temperature Range :
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Dimensions :
Shielding :
Termination Style :
Package / Case :
Parameters:
Technical/Catalog InformationCR43NP-150MC
VendorSUMIDA AMERICA COMPONENTS INC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance15H
Tolerance±20%
Package / Case0.189" L x 0.169" W x 0.138" H (4.80mm x 4.30mm x 3.50mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 850mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq28MHz
DC Resistance (DCR)235.0 mOhm Max