CVPD-914X-50-77.76
VCXO Oscillators 77.76MHz HFF
product image
CVPD-914X-50-77.76 Picture
SeekIC No. : 001166894 Detail
CVPD-914X-50-77.76: VCXO Oscillators 77.76MHz HFF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CVPD-914X-50-77.76
Mfg:
Crystek Corporation
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Package / Case : 14 mm x 9 mm Frequency : 77.76 MHz
Frequency Stability : 50 PPM Supply Voltage : 3.3 Volts
Termination Style : SMD/SMT Minimum Operating Temperature : - 40 C
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Description
Output Format :
Packaging :
Dimensions :
Frequency Stability : 50 PPM
Termination Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Supply Voltage : 3.3 Volts
Package / Case : 14 mm x 9 mm
Frequency : 77.76 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationCVPD-914X-50-77.76
VendorCrystek Corporation
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency77.76MHz
Package / CaseSMD 14mm x 9mm
PackagingCut Tape (CT)
Supply Voltage3.3V
TypeVCXO
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency Stability±50ppm
Supply Current88mA