CVPD-940X-156.25
VCXO Oscillators 156.25MHz HFF
product image
CVPD-940X-156.25 Picture
SeekIC No. : 001167939 Detail
CVPD-940X-156.25: VCXO Oscillators 156.25MHz HFF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CVPD-940X-156.25
Mfg:
Crystek Corporation
  • Qty
  • 0~25
Quick Details
Package / Case : 14 mm x 9 mm Frequency : 156.25 MHz
Frequency Stability : 50 PPM Output Format : LVPECL
Supply Voltage : 3.3 Volts Termination Style : SMD/SMT
Dimensions : 9.14 mm W x 14.2 mm L x 5.3 mm H Minimum Operating Temperature : - 40 C
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Description
Packaging :
Frequency : 156.25 MHz
Frequency Stability : 50 PPM
Termination Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Supply Voltage : 3.3 Volts
Package / Case : 14 mm x 9 mm
Dimensions : 9.14 mm W x 14.2 mm L x 5.3 mm H
Output Format : LVPECL
Parameters:
Technical/Catalog InformationCVPD-940X-156.25
VendorCrystek Corporation
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency156.25MHz
Package / CaseSMD 14mm x 9mm
PackagingCut Tape (CT)
Supply Voltage3.3V
TypeVCXO
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency Stability±50ppm
Supply Current88mA