CWD48125
Solid State Relays 0.15-125A DC CONTROL
product image
CWD48125 Picture
SeekIC No. : 0092970 Detail
CWD48125: Solid State Relays 0.15-125A DC CONTROL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CWD48125
Mfg:
Crydom
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product Type : Industrial Mount Mounting Style : Panel
Control Voltage Range : 4 VDC to 32 VDC Load Voltage Rating : 48 VAC to 660 VAC
Load Current Rating : 125 A Output Device : SCR
Description
Contact Form :
Package / Case :
Product Type : Industrial Mount
Control Voltage Range : 4 VDC to 32 VDC
Output Device : SCR
Mounting Style : Panel
Load Current Rating : 125 A
Load Voltage Rating : 48 VAC to 660 VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationCWD48125
VendorCrydom Co.
CategoryRelays
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleScrew Terminal
Package / CasePUK
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current125A
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load48 ~ 660 V