CWR06NC105MR
CAP TANT 1UF 50V 20% 2010
product image
CWR06NC105MR Picture
SeekIC No. : 002990745 Detail
CWR06NC105MR: CAP TANT 1UF 50V 20% 2010
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CWR06NC105MR
  • Qty
  • 0~75
Quick Details
Maximum Regulator Current : 5.17 mA Series: Military, MIL-PRF-55365/4, CWR06
Manufacturer: Vishay Sprague Capacitance: 1.0µF
Voltage - Rated: 50V Tolerance: ±20%
ESR (Equivalent Series Resistance): 6 Ohm Type: Conformal Coated
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 2010 (5125 Metric) Size / Dimension: 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max): 0.065" (1.65mm) Lead Spacing: -
Manufacturer Size Code: E Features: Military
Packaging: Bulk
Description
Tolerance: ±20%
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting Type: Surface Mount
Lead Spacing: -
Capacitance: 1.0µF
Type: Conformal Coated
Packaging: Bulk
ESR (Equivalent Series Resistance): 6 Ohm
Manufacturer: Vishay Sprague
Voltage - Rated: 50V
Manufacturer Size Code: E
Features: Military
Failure Rate: R (0.01%)
Height - Seated (Max): 0.065" (1.65mm)
Series: Military, MIL-PRF-55365/4, CWR06
Package / Case: 2010 (5125 Metric)
Size / Dimension: 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)