CWR11FH336JD
CAP TANT 33UF 10V 5% 2917
product image
CWR11FH336JD Picture
SeekIC No. : 002992422 Detail
CWR11FH336JD: CAP TANT 33UF 10V 5% 2917
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CWR11FH336JD
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: Military, MIL-PRF-55365/8, CWR11 Manufacturer: Kemet [MIL]
Capacitance: 33µF Voltage - Rated: 10V
Tolerance: ±5% ESR (Equivalent Series Resistance): 1.1 Ohm
Minimum Knee Impedance : 0.052 MOhms Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 2917 (7343 Metric) Size / Dimension: 0.287" Dia x 0.169" L (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm) Lead Spacing: -
Manufacturer Size Code: D Features: Military
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Description
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting Type: Surface Mount
Lead Spacing: -
Voltage - Rated: 10V
Capacitance: 33µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.1 Ohm
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Height - Seated (Max): 0.122" (3.10mm)
Manufacturer Size Code: D
Size / Dimension: 0.287" Dia x 0.169" L (7.30mm x 4.30mm)
Series: Military, MIL-PRF-55365/8, CWR11
Manufacturer: Kemet [MIL]
Features: Military
Tolerance: ±5%
Failure Rate: D (0.001%)