CXE15-48S2V5
DC/DC Converters 15W 2.5V 6A
product image
CXE15-48S2V5 Picture
SeekIC No. : 002733233 Detail
CXE15-48S2V5: DC/DC Converters 15W 2.5V 6A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CXE15-48S2V5
Mfg:
Emerson / Astec Power
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Output Power : 15 W Input Voltage Range : 33 V to 75 V
Input Voltage (nominal) : 48 V Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 2.5 V Output Current (Channel 1) : 6 A
Package / Case Size : 50.8 mm x 25.4 mm x 8.89 mm
Description
Product :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Input Voltage (nominal) : 48 V
Output Voltage (Channel 1) : 2.5 V
Output Current (Channel 1) : 6 A
Output Power : 15 W
Input Voltage Range : 33 V to 75 V