CY7C1339G-133AXI
SRAM 128Kx32 3.3V IND Sync FT SRAM
product image
CY7C1339G-133AXI Picture
SeekIC No. : 00473998 Detail
CY7C1339G-133AXI: SRAM 128Kx32 3.3V IND Sync FT SRAM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CY7C1339G-133AXI
Mfg:
Cypress Semiconductor
  • Qty
  • 0~76
Quick Details
Memory Size : 4 Mbit Access Time : 4 ns
Supply Voltage - Max : 3.6 V Supply Voltage - Min : 3.135 V
Maximum Operating Current : 225 mA Maximum Operating Temperature : + 85 C
Minimum Operating Temperature : - 40 C Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : TQFP-100
Description
Organization :
Packaging :
Mounting Style : SMD/SMT
Supply Voltage - Max : 3.6 V
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Memory Size : 4 Mbit
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Supply Voltage - Min : 3.135 V
Package / Case : TQFP-100
Access Time : 4 ns
Maximum Operating Current : 225 mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationCY7C1339G-133AXI
VendorCypress Semiconductor Corp
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4M (128K x 32)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Package / Case100-TQFP
PackagingTray
Voltage - Supply3.15 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C