D203Z43Z5UK63L0R
CAP CER 0.02UF 200V RADIAL
product image
D203Z43Z5UK63L0R Picture
SeekIC No. : 002928820 Detail
D203Z43Z5UK63L0R: CAP CER 0.02UF 200V RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
D203Z43Z5UK63L0R
Quick Details
Series: D Manufacturer: Vishay BC Components
Capacitance: 0.02µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 200V Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Z5U Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: 10°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: Radial - Disc
Size / Dimension: 0.433" Dia (11.00mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm) Features: -
Packaging: Bulk
Description
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Features: -
Failure Rate: -
Tolerance: -20%, +80%
Thickness (Max): -
Voltage - Rated: 200V
Mounting Type: Through Hole
Package / Case: Radial - Disc
Packaging: Bulk
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension: 0.433" Dia (11.00mm)
Temperature Coefficient: Z5U
Operating Temperature: 10°C ~ 85°C
Manufacturer: Vishay BC Components
Series: D
Capacitance: 0.02µF