DS2E-M-DC24V-TB
Low Signal Relays - PCB 24VDC 400MW PCB RELAY MINI
product image
DS2E-M-DC24V-TB Picture
SeekIC No. : 002569407 Detail
DS2E-M-DC24V-TB: Low Signal Relays - PCB 24VDC 400MW PCB RELAY MINI
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
DS2E-M-DC24V-TB
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Description
Contact Form :
Contact Current Rating :
Coil Voltage :
Maximum Switching Current :
Coil Current :
Coil Type :
Power Consumption :
Termination Style :
Isolation :
Insertion Loss :
Parameters:
Technical/Catalog InformationDS2E-M-DC24V-TB
VendorPanasonic Electric Works
CategoryRelays
Relay TypeGeneral Purpose
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
CircuitDPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage2A @ 30VDC
Coil Voltage24VDC
Control Off Voltage (Min)2.4 VDC
Control On Voltage (Max)16.8 VDC
Coil Current16.7mA