E2E-X18ME1-M1
Proximity Sensors Country of Origin Change Only
product image
E2E-X18ME1-M1 Picture
SeekIC No. : 002680698 Detail
E2E-X18ME1-M1: Proximity Sensors Country of Origin Change Only
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
E2E-X18ME1-M1
Mfg:
Omron Industrial
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Sensing Distance : 18 mm Supply Voltage : 10 V to 40 V
Mounting Style : Panel Output Configuration : NPN
Maximum Operating Temperature : + 85 C Minimum Operating Temperature : - 40 C
Series : E2E
Description
Sensing Method :
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Output Configuration : NPN
Series : E2E
Sensing Distance : 18 mm
Mounting Style : Panel
Supply Voltage : 10 V to 40 V