E2E-X20MD15
Proximity Sensors Country of Origin Change Only
product image
E2E-X20MD15 Picture
SeekIC No. : 002681492 Detail
E2E-X20MD15: Proximity Sensors Country of Origin Change Only
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
E2E-X20MD15
Mfg:
Omron Industrial
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Sensing Distance : 20 mm Supply Voltage : 10 V to 30 V
Mounting Style : Panel Maximum Operating Temperature : + 70 C
Minimum Operating Temperature : - 25 C Series : E2E
Description
Sensing Method :
Output Configuration :
Minimum Operating Temperature : - 25 C
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Series : E2E
Mounting Style : Panel
Supply Voltage : 10 V to 30 V
Sensing Distance : 20 mm