E2E-X20MD1-M1
Proximity Sensors Country of Origin Change Only
product image
E2E-X20MD1-M1 Picture
SeekIC No. : 002680941 Detail
E2E-X20MD1-M1: Proximity Sensors Country of Origin Change Only
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
E2E-X20MD1-M1
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Sensing Distance : 20 mm Supply Voltage : 10 V to 30 V
Mounting Style : Panel Maximum Operating Temperature : + 70 C
Minimum Operating Temperature : - 25 C Series : E2E
Description
Sensing Method :
Output Configuration :
Mounting Style : Panel
Supply Voltage : 10 V to 30 V
Sensing Distance : 20 mm