E2K-C25ME1-8
Proximity Sensors PROXIMITY SENSOR
product image
E2K-C25ME1-8 Picture
SeekIC No. : 002681511 Detail
E2K-C25ME1-8: Proximity Sensors PROXIMITY SENSOR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
E2K-C25ME1-8
Mfg:
Omron Industrial
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Sensing Method : Capacitive Sensing Distance : 3 mm to 25 mm
Supply Voltage : 12 VDC to 24 VDC Mounting Style : Bracket
Maximum Operating Temperature : + 70 C Minimum Operating Temperature : - 25 C
Series : E2K-C
Description
Output Configuration :
Minimum Operating Temperature : - 25 C
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Supply Voltage : 12 VDC to 24 VDC
Sensing Method : Capacitive
Series : E2K-C
Sensing Distance : 3 mm to 25 mm