E2Q2-N30MY4-U
Proximity Sensors RECT.UNSHD AC NO/NC 30mm NPT
product image
E2Q2-N30MY4-U Picture
SeekIC No. : 002681575 Detail
E2Q2-N30MY4-U: Proximity Sensors RECT.UNSHD AC NO/NC 30mm NPT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
E2Q2-N30MY4-U
Mfg:
Omron Industrial
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Sensing Method : Inductive Sensing Distance : 30 mm
Supply Voltage : 20 V to 253 V Output Configuration : SCR
Maximum Operating Temperature : + 70 C Minimum Operating Temperature : - 25 C
Series : E2Q2
Description
Mounting Style :
Minimum Operating Temperature : - 25 C
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Sensing Method : Inductive
Sensing Distance : 30 mm
Output Configuration : SCR
Series : E2Q2
Supply Voltage : 20 V to 253 V