ECJ-0EC1H390J
CAP CER 39PF 50V 5% NP0 0402
product image
ECJ-0EC1H390J Picture
SeekIC No. : 002945611 Detail
ECJ-0EC1H390J: CAP CER 39PF 50V 5% NP0 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-0EC1H390J
Capacitance: 39pF Voltage - Rated: 50V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Description
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Features: -
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 50V
Tolerance: ±5%
Capacitance: 39pF
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-0EC1H390J
VendorPanasonic - ECG
CategoryCapacitors
Capacitance39pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-