ECJ-0EF1H103Z
CAP CER 10000PF 50V Y5V 0402
product image
ECJ-0EF1H103Z Picture
SeekIC No. : 002966250 Detail
ECJ-0EF1H103Z: CAP CER 10000PF 50V Y5V 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-0EF1H103Z
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: ECJ Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Capacitance: 10000pF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 50V Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F) Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 50V
Capacitance: 10000pF
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F)
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-0EF1H103Z
VendorPanasonic - ECG
CategoryCapacitors
Capacitance10000pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance-20%, +80%
Lead Spacing-