ECJ-3YB1E824K
CAP CER 0.82UF 25V 10% X7R 1206
product image
ECJ-3YB1E824K Picture
SeekIC No. : 002944901 Detail
ECJ-3YB1E824K: CAP CER 0.82UF 25V 10% X7R 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-3YB1E824K
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: ECJ Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Capacitance: 0.82µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 25V Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Description
Voltage - Rated: 25V
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R
Series: ECJ
Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Capacitance: 0.82µF
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-3YB1E824K
VendorPanasonic - ECG (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.82F
Voltage - Rated 25V
Tolerance±10%
Temperature CoefficientX7R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-