ECJ-3YC2D681J
CAP CER 680PF 200V 5% NP0 1206
product image
ECJ-3YC2D681J Picture
SeekIC No. : 002944789 Detail
ECJ-3YC2D681J: CAP CER 680PF 200V 5% NP0 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-3YC2D681J
Capacitance: 680pF Voltage - Rated: 200V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Description
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Failure Rate: -
Tolerance: ±5%
Capacitance: 680pF
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max): 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated: 200V
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-3YC2D681J
VendorPanasonic - ECG (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance680pF
Voltage - Rated 200V
Tolerance±5%
Lead Spacing-