ECJ-4YB2A684K
CAP CER 0.68UF 100V 10% X7R 1210
product image
ECJ-4YB2A684K Picture
SeekIC No. : 002945073 Detail
ECJ-4YB2A684K: CAP CER 0.68UF 100V 10% X7R 1210
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-4YB2A684K
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: ECJ Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Capacitance: 0.68µF Voltage - Rated: 100V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.098" (2.50mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R
Series: ECJ
Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Voltage - Rated: 100V
Capacitance: 0.68µF
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Thickness (Max): 0.098" (2.50mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-4YB2A684K
VendorPanasonic - ECG (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.68F
Voltage - Rated 100V
Tolerance±10%
Temperature CoefficientX7R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-