ECJ-4YF1A226Z
CAP CER 22UF 10V Y5V 1210
product image
ECJ-4YF1A226Z Picture
SeekIC No. : 002945076 Detail
ECJ-4YF1A226Z: CAP CER 22UF 10V Y5V 1210
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-4YF1A226Z
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: ECJ Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Capacitance: 22µF Voltage - Rated: 10V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F) Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.079" (2.00mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 10V
Tolerance: -20%, +80%
Temperature Coefficient: Y5V (F)
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Series: ECJ
Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Capacitance: 22µF
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Thickness (Max): 0.079" (2.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-4YF1A226Z
VendorPanasonic - ECG (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance22F
Voltage - Rated 10V
Tolerance-20%, +80%
Temperature CoefficientY5V (F)
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-