ECJ-5YB1C226M
CAP CER 22UF 16V 20% X5R 1812
product image
ECJ-5YB1C226M Picture
SeekIC No. : 002944760 Detail
ECJ-5YB1C226M: CAP CER 22UF 16V 20% X5R 1812
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-5YB1C226M
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: ECJ Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Capacitance: 22µF Voltage - Rated: 16V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: X5R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.175" L x 0.126" W (4.45mm x 3.20mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.110" (2.80mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X5R
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Tolerance: ±20%
Series: ECJ
Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Capacitance: 22µF
Thickness (Max): 0.110" (2.80mm)
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Packaging: Cut Tape (CT)
Size / Dimension: 0.175" L x 0.126" W (4.45mm x 3.20mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-5YB1C226M
VendorPanasonic - ECG
CategoryCapacitors
Capacitance22F
Voltage - Rated 16V
Tolerance±20%
Temperature CoefficientX5R
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-