ECJ-RVB1H103M
CAP ARRAY 4CH 10000PF 50V 1206
product image
ECJ-RVB1H103M Picture
SeekIC No. : 002924832 Detail
ECJ-RVB1H103M: CAP ARRAY 4CH 10000PF 50V 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-RVB1H103M
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: ECJ-R Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Frequency : 2300 MHz to 5875 MHz Capacitance: 10000pF
Voltage - Rated: 50V Dielectric Material: Ceramic
Number of Capacitors: 4 Circuit Type: Isolated
Temperature Coefficient: X7R Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max): 0.033" (0.85mm)
Description
Voltage - Rated: 50V
Mounting Type: Surface Mount
Temperature Coefficient: X7R
Tolerance: ±20%
Number of Capacitors: 4
Capacitance: 10000pF
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max): 0.033" (0.85mm)
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-RVB1H103M
VendorPanasonic - ECG (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance10000pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±20%