ECJ-RVB1H471M
CAP ARRAY 4CH 470PF 50V 1206
product image
ECJ-RVB1H471M Picture
SeekIC No. : 002924725 Detail
ECJ-RVB1H471M: CAP ARRAY 4CH 470PF 50V 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECJ-RVB1H471M
Frequency : 2300 MHz to 5875 MHz Capacitance: 470pF
Voltage - Rated: 50V Dielectric Material: Ceramic
Number of Capacitors: 4 Circuit Type: Isolated
Temperature Coefficient: X7R Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max): 0.033" (0.85mm)
Description
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: X7R
Tolerance: ±20%
Number of Capacitors: 4
Capacitance: 470pF
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max): 0.033" (0.85mm)
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationECJ-RVB1H471M
VendorPanasonic - ECG
CategoryCapacitors
Capacitance470pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±20%