ECS-8FA3X-500-TR
Standard Clock Oscillators 50.0MHz 3.3Volts 200ppm -40C +85C
product image
ECS-8FA3X-500-TR Picture
SeekIC No. : 001153347 Detail
ECS-8FA3X-500-TR: Standard Clock Oscillators 50.0MHz 3.3Volts 200ppm -40C +85C
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECS-8FA3X-500-TR
Quick Details
Product : XO Package / Case : 14 mm x 9.8 mm
Frequency : 50 MHz Frequency Stability : 200 PPM
Supply Voltage : 3.3 Volts Load Capacitance : 30 pF
Termination Style : SMD/SMT Minimum Operating Temperature : - 40 C
Maximum Operating Temperature : + 85 C Dimensions : 9.8 mm W x 14 mm L
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Frequency : 50 MHz
Product : XO
Load Capacitance : 30 pF
Package / Case : 14 mm x 9.8 mm
Dimensions : 9.8 mm W x 14 mm L
Parameters:
Technical/Catalog InformationECS-8FA3X-500-TR
VendorECS Inc
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency50MHz
Package / CaseSMD 14mm x 9.8mm
PackagingTape & Reel (TR)
Supply Voltage3.3V
TypeStandard
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Frequency Stability±100ppm
Supply Current20mA