ECS-8FM-098.3-TR
OSC 9.8304 MHZ 5.0V SMD
product image
ECS-8FM-098.3-TR Picture
SeekIC No. : 003416794 Detail
ECS-8FM-098.3-TR: OSC 9.8304 MHZ 5.0V SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECS-8FM-098.3-TR
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: ECS-8F Manufacturer: ECS Inc
Type: XO (Standard) Frequency: 9.8304MHz
Function: Tri-State (Output Enable) Output: CMOS
Voltage - Supply: 5V Power Dissipation : 175 W
Frequency Stability: ±200ppm Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max): 23mA Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height: 0.185" (4.70mm) Package / Case: 4-SOJ, 5.08mm pitch
Description
Type: XO (Standard)
Function: Tri-State (Output Enable)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Voltage - Supply: 5V
Series: ECS-8F
Manufacturer: ECS Inc
Output: CMOS
Frequency Stability: ±200ppm
Size / Dimension: 0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height: 0.185" (4.70mm)
Package / Case: 4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Max): 23mA
Frequency: 9.8304MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationECS-8FM-098.3-TR
VendorECS Inc
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency9.8304MHz
Package / CaseSMD 14mm x 9.8mm
PackagingTape & Reel (TR)
Supply Voltage5V
TypeStandard
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Frequency Stability±100ppm
Supply Current23mA