ECS-8FMX-098.3-TR
Standard Clock Oscillators 9.8304MHz 5Volts -40C +85C
product image
ECS-8FMX-098.3-TR Picture
SeekIC No. : 001149803 Detail
ECS-8FMX-098.3-TR: Standard Clock Oscillators 9.8304MHz 5Volts -40C +85C
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECS-8FMX-098.3-TR
Mfg:
ECS
Quick Details
Product : XO Packaging : Reel
Series : ECS-8FX
Description
Package / Case :
Frequency :
Frequency Stability :
Supply Voltage :
Load Capacitance :
Termination Style :
Minimum Operating Temperature :
Maximum Operating Temperature :
Output Format :
Dimensions :
Packaging : Reel
Product : XO
Series : ECS-8FX
Parameters:
Technical/Catalog InformationECS-8FMX-098.3-TR
VendorECS Inc
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency9.8304MHz
Package / CaseSMD 14mm x 9.8mm
PackagingTape & Reel (TR)
Supply Voltage5V
TypeStandard
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Frequency Stability±100ppm
Supply Current23mA