ECS-8FMX-184-TR
Standard Clock Oscillators 18.432MHz 5Volts -40C +85C
product image
ECS-8FMX-184-TR Picture
SeekIC No. : 001143140 Detail
ECS-8FMX-184-TR: Standard Clock Oscillators 18.432MHz 5Volts -40C +85C
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECS-8FMX-184-TR
Quick Details
Product : XO Package / Case : 14 mm x 8.65 mm x 4.7 mm
Frequency : 18.4 MHz Frequency Stability : +/- 200 PPM
Supply Voltage : 5 Volts Load Capacitance : 50 pF
Termination Style : SMD/SMT Minimum Operating Temperature : - 40 C
Maximum Operating Temperature : + 85 C Dimensions : 8.65 mm W x 14 mm L
Supply Voltage : 5 Volts
Load Capacitance : 50 pF
Dimensions : 8.65 mm W x 14 mm L
Package / Case : 14 mm x 8.65 mm x 4.7 mm
Frequency Stability : +/- 200 PPM
Series : ECS-8FX
Frequency : 18.4 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationECS-8FMX-184-TR
VendorECS Inc
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency18.432MHz
Package / CaseSMD 14mm x 9.8mm
PackagingTape & Reel (TR)
Supply Voltage5V
TypeStandard
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Frequency Stability±100ppm
Supply Current23mA