ECS-92.1-20-4
Crystals 9.216MHz 20pF
product image
ECS-92.1-20-4 Picture
SeekIC No. : 001131139 Detail
ECS-92.1-20-4: Crystals 9.216MHz 20pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ECS-92.1-20-4
Mfg:
ECS
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Frequency : 92.1 MHz Tolerance : 30 PPM
Frequency Stability : 50 PPM Load Capacitance : 20 pF
Termination Style : Radial Package / Case : HC-49/US
Operating Temperature Range : - 10 C to + 70 C Dimensions : 3.5 mm H
Description
Packaging :
Tolerance : 30 PPM
Load Capacitance : 20 pF
Termination Style : Radial
Package / Case : HC-49/US
Dimensions : 3.5 mm H
Frequency : 92.1 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationECS-92.1-20-4
VendorECS Inc
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency9.216MHz
Load Capacitance20pF
Package / CaseHC49/US
PackagingBulk
Frequency Tolerance±30ppm
Mounting TypeThrough Hole
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C