EKMR161VSN102MP40S
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 160Volts 1000uF 20% Tol.
product image
EKMR161VSN102MP40S Picture
SeekIC No. : 00762152 Detail
EKMR161VSN102MP40S: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 160Volts 1000uF 20% Tol.
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EKMR161VSN102MP40S
Mfg:
United Chemi-Con
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 1000 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 160 Volts Operating Temperature Range : - 25 C to + 105 C
Series : KMR Diameter : 22 mm
Length : 40 mm Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Lead Spacing :
Capacitance : 1000 uF
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 25 C to + 105 C
Series : KMR
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Length : 40 mm
Diameter : 22 mm