EKZH100ELL102MJC5S
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10Volts 1000uF 0.2
product image
EKZH100ELL102MJC5S Picture
SeekIC No. : 00724831 Detail
EKZH100ELL102MJC5S: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10Volts 1000uF 0.2
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EKZH100ELL102MJC5S
Mfg:
United Chemi-Con
Quick Details
Capacitance : 1000 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 10 mm Dia. x 12.5 mm L
Product : Low Impedance Electrolytic Capacitors Packaging : Bulk
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Product : Low Impedance Electrolytic Capacitors
Packaging : Bulk
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Voltage Rating : 10 Volts
Capacitance : 1000 uF
Dimensions : 10 mm Dia. x 12.5 mm L