EL100D5-24
Solid State Relays PM IP00 SSR 100VDC 5A21-27VDC
product image
EL100D5-24 Picture
SeekIC No. : 0090318 Detail
EL100D5-24: Solid State Relays PM IP00 SSR 100VDC 5A21-27VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EL100D5-24
Control Voltage Range : 21 VDC to 27 VDC Load Voltage Rating : 3 VDC to 100 VDC
Load Current Rating : 5 A Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Mounting Style : Panel
Load Current Rating : 5 A
Load Voltage Rating : 3 VDC to 100 VDC
Control Voltage Range : 21 VDC to 27 VDC