EL8100ISZ-T13
IC AMP SGL R-R 200MHZ 8-SOIC
product image
EL8100ISZ-T13 Picture
SeekIC No. : 003531944 Detail
EL8100ISZ-T13: IC AMP SGL R-R 200MHZ 8-SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EL8100ISZ-T13
Quick Details
Series: - Manufacturer: Intersil
Amplifier Type: Voltage Feedback Type: -
Number of Circuits: 1 Max Output Power x Channels @ Load: -
THD plus Noise : 0.001 % Output Type: Rail-to-Rail
Slew Rate: 200 V/µs Voltage - Supply: -
Features: - Gain Bandwidth Product: 100MHz
-3db Bandwidth: 200MHz Current - Input Bias: 1.5µA
Voltage - Input Offset: 800µV Current - Supply: 2mA
Current - Output / Channel: 65mA Voltage - Supply, Single/Dual (±): 3 V ~ 5 V, ±1.5 V ~ 2.5 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Supplier Device Package: 8-SOIC
Description
Series: -
Type: -
Max Output Power x Channels @ Load: -
Voltage - Supply: -
Features: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package: 8-SOIC
Number of Circuits: 1
Output Type: Rail-to-Rail
Voltage - Input Offset: 800µV
Current - Supply: 2mA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Current - Output / Channel: 65mA
Amplifier Type: Voltage Feedback
Gain Bandwidth Product: 100MHz
-3db Bandwidth: 200MHz
Current - Input Bias: 1.5µA
Voltage - Supply, Single/Dual (±): 3 V ~ 5 V, ±1.5 V ~ 2.5 V
Slew Rate: 200 V/µs
Manufacturer: Intersil
Parameters:
Technical/Catalog InformationEL8100ISZ-T13
VendorIntersil
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeVoltage Feedback
Number of Circuits1 - Single
Package / Case8-SOIC (3.9mm Width)
Slew Rate200 V/s
Gain Bandwidth Product100MHz
Current - Supply2mA
Current - Output / Channel65mA
Output TypeRail-to-Rail
-3db Bandwidth200MHz
Current - Input Bias1.5A
Voltage - Input Offset800V