EMV-100ADA101MF60G
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 100uF 10V
product image
EMV-100ADA101MF60G Picture
SeekIC No. : 00757862 Detail
EMV-100ADA101MF60G: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 100uF 10V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EMV-100ADA101MF60G
Mfg:
United Chemi-Con
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 100 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dimensions : 6.3 mm Dia. x 5.7 mm L Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance : 100 uF
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Voltage Rating : 10 Volts
Dimensions : 6.3 mm Dia. x 5.7 mm L