EMV-100ADA470ME55G
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 470UF 10V
product image
EMV-100ADA470ME55G Picture
SeekIC No. : 00753654 Detail
EMV-100ADA470ME55G: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 470UF 10V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EMV-100ADA470ME55G
Mfg:
United Chemi-Con
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 470 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dimensions : 5 mm Dia. x 5.2 mm L Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance : 470 uF
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Voltage Rating : 10 Volts
Dimensions : 5 mm Dia. x 5.2 mm L